| User | teddy_ohso |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 19:07:46 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B560-A GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.91 GHz |
| Maximum Frequency | 4889 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1529 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4207 | |
| Integer Score | 1297 | |
| Floating Point Score | 1584 | |
|
AES-XTS
|
4207
7.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1189
6.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1547
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1136
3.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1036
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1314
411.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1460
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1383
440.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1336
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1350
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1521
1.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1444
8945.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1358
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1358
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1249
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2466
121.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2660
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1886
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1304
11.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1377
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1402
54.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 7133 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6385 | |
| Integer Score | 6912 | |
| Floating Point Score | 7737 | |
|
AES-XTS
|
6385
10.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7105
35.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9804
463.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3856
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6846
8.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7154
2.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7971
432.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6445
2.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
7894
61.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6752
78.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8676
10.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10336
64037.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6437
353.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7798
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7502
184.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10628
521.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15472
210.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12334
9.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7588
68.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3937
125.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2907
112.3 images/sec |