| User | teddy_ohso |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 18:53:54 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B560-A GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.91 GHz |
| Maximum Frequency | 4889 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1558 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4317 | |
| Integer Score | 1337 | |
| Floating Point Score | 1577 | |
|
AES-XTS
|
4317
7.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1216
6.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1561
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1130
3.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1346
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1303
408.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1441
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1396
444.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1334
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1349
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1470
1.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1452
8998.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1349
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1365
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1243
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2436
119.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2654
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1900
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1298
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1399
44.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1377
53.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 7159 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6350 | |
| Integer Score | 6948 | |
| Floating Point Score | 7750 | |
|
AES-XTS
|
6350
10.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7095
35.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9869
466.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3862
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6778
7.96 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7224
2.26 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7943
431.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6525
2.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
8025
62.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6851
79.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8778
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10190
63132.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6512
358.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7837
60.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7564
186.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10512
515.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15565
212.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12299
9.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7564
67.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3922
125.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2937
113.5 images/sec |