| User | gonak |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 18:51:35 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5046 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1743 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4251 | |
| Integer Score | 1478 | |
| Floating Point Score | 1898 | |
|
AES-XTS
|
4251
7.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1798
9.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1714
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1509
4.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1259
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1400
438.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1506
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1358
432.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1497
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1344
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1690
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1658
10269.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1929
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1710
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1558
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3176
155.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3214
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2090
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1443
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1645
52.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1577
60.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 17408 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8496 | |
| Integer Score | 17207 | |
| Floating Point Score | 19329 | |
|
AES-XTS
|
8496
14.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25723
130.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25614
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5798
16.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
20300
23.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23957
7.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16494
895.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13034
4.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
24861
193.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13318
154.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17619
22.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32336
200331.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20608
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25851
199.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15577
383.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27456
1.35 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31416
428.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31862
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17668
158.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14462
462.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4238
163.8 images/sec |