| User | gonak |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 17:46:04 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5068 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4188 | |
| Integer Score | 1500 | |
| Floating Point Score | 1903 | |
|
AES-XTS
|
4188
7.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1798
9.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1732
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1524
4.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1337
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1418
444.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1512
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1396
444.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1504
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1347
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1693
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1657
10263.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1926
105.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1705
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1566
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3173
155.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3225
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2088
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1454
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1663
53.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1591
61.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 17342 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8242 | |
| Integer Score | 17138 | |
| Floating Point Score | 19299 | |
|
AES-XTS
|
8242
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
26023
131.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25649
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5772
16.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19295
22.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23803
7.46 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16752
909.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13156
4.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
25216
196.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12973
150.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18837
23.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32584
201869.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20710
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27079
208.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15587
384.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
25843
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31411
428.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30274
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17125
153.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14497
463.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4225
163.2 images/sec |