| User | qtnhtmthu6 |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 16:02:28 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro N (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D46 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO H610M-B DDR4 (MS-7D46) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-12100F |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4288 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1496 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1612 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4334 | |
| Integer Score | 1374 | |
| Floating Point Score | 1675 | |
|
AES-XTS
|
4334
7.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1152
5.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1567
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1247
3.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1405
1.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1347
422.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1499
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1464
466.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1373
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1363
15.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1540
1.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1488
9218.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1554
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1640
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1341
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2646
129.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2738
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2081
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1363
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1377
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1318
50.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6128 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6679 | |
| Integer Score | 5804 | |
| Floating Point Score | 6739 | |
|
AES-XTS
|
6679
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5438
27.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7359
348.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3665
10.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6111
7.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6566
2.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6670
362.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5351
1.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
6324
49.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5631
65.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7311
9.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7993
49521.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5784
318.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6604
50.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5945
146.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9474
464.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12057
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10699
8.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5809
52.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4246
135.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3254
125.7 images/sec |