| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 15:05:54 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.4 (Build 21F79) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1837 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4927 | |
| Integer Score | 1535 | |
| Floating Point Score | 1976 | |
|
AES-XTS
|
4927
8.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1392
7.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1599
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1459
4.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1732
2.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1565
490.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1841
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1216
387.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1399
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1716
19.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1688
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1931
11965.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1690
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2062
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1618
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3372
165.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3170
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2582
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1597
14.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1516
48.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1458
56.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13531 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7491 | |
| Integer Score | 13095 | |
| Floating Point Score | 15482 | |
|
AES-XTS
|
7491
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12360
62.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17627
833.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5566
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18388
21.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18629
5.84 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13015
706.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8741
2.72 MB/sec |
|
|
Clang
|
17856
139.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13416
155.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13722
17.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
24018
148800.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17043
936.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21095
162.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12908
318.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20396
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26930
367.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26775
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16427
147.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6892
220.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4809
185.8 images/sec |