| User | hasibulpolok |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 15:00:18 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3501 |
| Motherboard | Dell Inc. 0MF26F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1597 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1387 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3665 | |
| Integer Score | 1208 | |
| Floating Point Score | 1396 | |
|
AES-XTS
|
3665
6.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1103
5.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1346
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1031
2.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1182
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1192
373.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1261
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1314
418.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1237
9.64 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1239
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1347
1.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1321
8186.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1168
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1318
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1108
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2225
109.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2425
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1651
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1132
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1103
35.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1164
45.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4188 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5460 | |
| Integer Score | 4010 | |
| Floating Point Score | 4362 | |
|
AES-XTS
|
5460
9.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4299
21.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5522
261.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2587
7.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3698
4.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4156
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4390
238.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3743
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
4380
34.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3948
45.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5446
6.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5846
36219.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3774
207.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4511
34.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4385
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6088
298.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6504
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7116
5.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2916
26.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2480
79.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2248
86.9 images/sec |