| User | hasibulpolok |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 14:52:05 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3501 |
| Motherboard | Dell Inc. 0MF26F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1597 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1281 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3653 | |
| Integer Score | 1060 | |
| Floating Point Score | 1366 | |
|
AES-XTS
|
3653
6.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1064
5.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1315
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
995
2.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1112
1.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1005
314.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
928
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1030
328.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1064
8.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1068
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1283
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1281
7936.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1158
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1281
9.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
996
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2197
107.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2381
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1627
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1119
10.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1146
36.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1170
45.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3893 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5159 | |
| Integer Score | 3645 | |
| Floating Point Score | 4219 | |
|
AES-XTS
|
5159
8.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3791
19.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4845
229.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2465
6.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3318
3.90 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4002
1.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4032
218.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3572
1.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
3746
29.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3504
40.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4583
5.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4980
30852.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3227
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4028
31.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3974
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5986
293.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8194
111.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6648
5.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3639
32.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2609
83.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2068
79.9 images/sec |