| User | Strangelite |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 12:07:31 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B28 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. H310M GAMING PLUS (MS-7B28) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1097 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1470 | |
| Integer Score | 1024 | |
| Floating Point Score | 1192 | |
|
AES-XTS
|
1470
2.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1024
5.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1185
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
989
2.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
952
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
965
302.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1036
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1062
338.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1016
7.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1006
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1030
1.29 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1056
6541.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1038
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1007
7.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1003
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1858
91.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2029
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1316
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
971
8.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1093
34.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1151
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4929 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4625 | |
| Integer Score | 4808 | |
| Floating Point Score | 5242 | |
|
AES-XTS
|
4625
7.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4802
24.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6651
314.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2779
7.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5044
5.92 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5203
1.63 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4834
262.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4265
1.33 MB/sec |
|
|
Clang
|
5380
41.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5315
61.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4495
5.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5729
35496.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5425
298.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5471
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5084
125.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7461
366.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10771
146.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7310
5.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5259
47.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3060
97.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2237
86.4 images/sec |