| User | zaizaizai |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 11:32:34 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-54G |
| Motherboard | KBL Strongbow_KL |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3390 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 11.89 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 887 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1175 | |
| Integer Score | 822 | |
| Floating Point Score | 980 | |
|
AES-XTS
|
1175
2.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
645
3.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
944
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
833
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
786
923.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
819
256.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
842
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
889
283.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
858
6.69 Klines/sec |
|
|
Camera
|
817
9.47 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
798
998.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
915
5669.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
824
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
859
6.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
847
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1495
73.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1711
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1104
886.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
815
7.31 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
835
26.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
949
36.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2227 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3451 | |
| Integer Score | 2059 | |
| Floating Point Score | 2388 | |
|
AES-XTS
|
3451
5.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2394
12.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2397
113.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1849
5.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1873
2.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2087
653.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2012
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2320
739.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1996
15.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1719
19.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2690
3.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2539
15730.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2150
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2340
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2242
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3256
159.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3987
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3717
2.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1842
16.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1592
50.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1323
51.1 images/sec |