| User | malt_2008 |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 09:13:59 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 80WW |
| Motherboard | LENOVO Provence-5R3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3789 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 950 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1279 | |
| Integer Score | 896 | |
| Floating Point Score | 1012 | |
|
AES-XTS
|
1279
2.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
841
4.25 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1045
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
881
2.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
844
991.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
855
267.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
914
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
933
297.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
895
6.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
877
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
814
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
922
5709.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
900
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
857
6.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
870
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1544
75.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1786
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1119
898.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
856
7.67 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
856
27.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
998
38.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3657 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4852 | |
| Integer Score | 3571 | |
| Floating Point Score | 3645 | |
|
AES-XTS
|
4852
8.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3636
18.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4801
227.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2400
6.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3230
3.79 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3649
1.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4110
223.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3391
1.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
4018
31.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3419
39.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3509
4.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4639
28738.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3281
180.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3525
27.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3882
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4615
226.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7423
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4970
3.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3246
29.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2036
65.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1833
70.8 images/sec |