| User | minju |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 07:16:06 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | B660M-HDV |
| Motherboard | ASRock B660M-HDV |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2992 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4819 | |
| Integer Score | 1472 | |
| Floating Point Score | 1859 | |
|
AES-XTS
|
4819
8.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1373
6.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1731
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1375
3.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1079
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1469
460.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1639
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1640
522.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1531
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1519
17.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1773
2.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1627
10082.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1708
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1764
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1496
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2975
145.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3055
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2261
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1520
13.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1588
50.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1421
54.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8814 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7942 | |
| Integer Score | 8395 | |
| Floating Point Score | 9868 | |
|
AES-XTS
|
7942
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8308
42.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11205
530.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4575
12.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9241
10.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9497
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9632
522.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7202
2.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
10155
79.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7864
91.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10565
13.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12031
74533.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9147
502.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9888
76.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8647
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14412
707.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17599
239.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16163
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8867
79.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5832
186.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4098
158.4 images/sec |