| User | minju |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 07:13:36 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | B660M-HDV |
| Motherboard | ASRock B660M-HDV |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2992 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1741 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4472 | |
| Integer Score | 1473 | |
| Floating Point Score | 1866 | |
|
AES-XTS
|
4472
7.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1331
6.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1705
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1283
3.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1409
1.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1303
408.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1616
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1620
516.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1544
12.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1510
17.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1773
2.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1664
10306.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1737
95.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1715
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1466
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3020
148.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3067
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2329
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1521
13.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1595
51.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1414
54.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8579 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7720 | |
| Integer Score | 8013 | |
| Floating Point Score | 9949 | |
|
AES-XTS
|
7720
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8358
42.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11279
533.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4537
12.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8055
9.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8102
2.54 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8445
458.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7216
2.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
9966
77.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8030
93.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10363
13.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12175
75430.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9216
506.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10226
78.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8711
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14585
715.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17698
241.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16017
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8942
80.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5840
186.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4228
163.4 images/sec |