| User | Raven9031 |
| Upload Date | Thu, 02 Jun 2022 00:13:51 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LE/CSM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| Maximum Frequency | 627189309505536 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 673 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 732 | |
| Integer Score | 651 | |
| Floating Point Score | 710 | |
|
AES-XTS
|
732
1.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
736
3.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
742
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
660
1.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
582
683.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
623
195.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
659
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
629
200.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
618
4.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
629
7.29 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
643
804.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
694
4297.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
637
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
684
5.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
692
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1099
53.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1215
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
732
587.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
483
4.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
698
22.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
524
20.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2499 | |
| Integer Score | 2211 | |
| Floating Point Score | 2380 | |
|
AES-XTS
|
2499
4.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2427
12.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2769
131.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1666
4.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2302
2.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2309
723.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2372
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1846
588.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
2264
17.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2142
24.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2177
2.72 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2628
16283.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2603
143.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2599
20.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2497
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3274
160.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4366
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2922
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1786
16.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1571
50.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1226
47.4 images/sec |