| User | gonak |
| Upload Date | Wed, 01 Jun 2022 21:09:50 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5081 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1744 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4211 | |
| Integer Score | 1481 | |
| Floating Point Score | 1903 | |
|
AES-XTS
|
4211
7.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1774
8.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1616
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1460
4.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1380
1.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1427
447.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1497
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1397
445.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1513
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1317
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1701
2.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1668
10332.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1932
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1701
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1571
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3176
155.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3223
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2078
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1447
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1657
53.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1584
61.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 17316 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8300 | |
| Integer Score | 17116 | |
| Floating Point Score | 19251 | |
|
AES-XTS
|
8300
14.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25774
130.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25377
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5765
16.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
20475
24.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23783
7.45 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16427
891.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12917
4.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
24824
193.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13036
151.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18574
23.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32055
198592.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20882
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27417
211.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15013
370.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26949
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31295
426.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30643
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17002
152.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14335
458.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4176
161.4 images/sec |