| User | scorppete2 |
| Upload Date | Wed, 01 Jun 2022 17:38:45 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude E6520 |
| Motherboard | Dell Inc. 0NVF5K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2640M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3489 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 497 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 522 | |
| Integer Score | 470 | |
| Floating Point Score | 552 | |
|
AES-XTS
|
522
911.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
534
2.70 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
531
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
535
1.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
417
490.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
457
143.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
493
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
389
123.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
452
3.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
446
5.16 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
444
556.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
526
3259.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
483
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
536
4.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
552
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
899
44.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
951
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
595
478.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
380
3.40 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
529
16.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
422
16.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 1202 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1278 | |
| Integer Score | 1188 | |
| Floating Point Score | 1221 | |
|
AES-XTS
|
1278
2.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1507
7.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1349
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1299
3.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1036
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1128
353.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1265
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1089
347.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1126
8.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
984
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1210
1.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1405
8703.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
940
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1150
8.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1286
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1833
89.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2151
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1493
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
858
7.69 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1088
34.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
692
26.7 images/sec |