| User | gonak |
| Upload Date | Wed, 01 Jun 2022 17:29:51 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5018 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1739 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4226 | |
| Integer Score | 1477 | |
| Floating Point Score | 1892 | |
|
AES-XTS
|
4226
7.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1783
9.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1723
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1489
4.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1292
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1364
427.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1497
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1387
441.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1500
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1333
15.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1696
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1642
10172.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1922
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1679
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1563
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3124
153.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3208
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2098
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1444
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1652
52.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1578
61.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 17225 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8277 | |
| Integer Score | 16986 | |
| Floating Point Score | 19233 | |
|
AES-XTS
|
8277
14.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25865
130.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25272
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5818
16.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19613
23.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22984
7.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16337
886.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13094
4.07 MB/sec |
|
|
Clang
|
24416
190.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13147
152.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18530
23.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
31474
194995.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
20178
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26598
204.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15498
382.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27291
1.34 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31184
424.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31116
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17129
153.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14427
461.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4195
162.1 images/sec |