| User | reter |
| Upload Date | Wed, 01 Jun 2022 15:05:27 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP 240 G8 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8819 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Maximum Frequency | 4081 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1157 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2787 | |
| Integer Score | 1003 | |
| Floating Point Score | 1219 | |
|
AES-XTS
|
2787
4.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
936
4.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1247
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
772
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
996
1.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1054
330.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1122
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1002
319.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1020
7.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
947
11.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1131
1.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1200
7437.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1056
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1206
9.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
981
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1767
86.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2152
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1543
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1029
9.22 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
884
28.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
974
37.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2596 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3436 | |
| Integer Score | 2452 | |
| Floating Point Score | 2769 | |
|
AES-XTS
|
3436
5.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2558
12.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3191
151.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1497
4.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2267
2.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2556
800.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2683
145.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2398
764.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2827
22.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2491
28.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2961
3.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3527
21849.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2235
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2589
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2580
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3929
192.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5211
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4183
3.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2437
21.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1495
47.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1509
58.3 images/sec |