| User | Dmatter |
| Upload Date | Wed, 01 Jun 2022 06:59:35 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1621 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3780 | |
| Integer Score | 1378 | |
| Floating Point Score | 1787 | |
|
AES-XTS
|
3780
6.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1489
7.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1636
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1195
3.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1345
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1366
428.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1430
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1313
418.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1425
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1255
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1600
2.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1589
9844.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1892
104.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1639
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1460
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2887
141.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3072
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1971
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1379
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1494
47.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1429
55.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 8050 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5108 | |
| Integer Score | 7678 | |
| Floating Point Score | 9346 | |
|
AES-XTS
|
5108
8.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10198
51.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11372
538.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3866
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8095
9.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8571
2.69 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8114
440.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6079
1.89 MB/sec |
|
|
Clang
|
9225
71.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6551
75.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10370
13.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12172
75410.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8763
481.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10360
79.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8340
205.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13657
670.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17257
235.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12762
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8330
74.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6550
209.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3029
117.0 images/sec |