| User | y623408 |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 18:37:57 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82EY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4291 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1105 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2040 | |
| Integer Score | 978 | |
| Floating Point Score | 1224 | |
|
AES-XTS
|
2040
3.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
805
4.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1265
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
827
2.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
915
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
929
291.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1018
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
947
301.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1009
7.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1180
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
907
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1210
7495.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1407
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1201
9.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1076
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1909
93.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2183
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1579
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1016
9.10 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
812
26.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
850
32.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5300 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2607 | |
| Integer Score | 5271 | |
| Floating Point Score | 5813 | |
|
AES-XTS
|
2607
4.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5523
27.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8862
419.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1629
4.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7916
9.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8099
2.54 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5653
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2708
862.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
7745
60.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5186
60.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4983
6.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11253
69719.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5856
321.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7773
59.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5242
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8566
420.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11094
151.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10724
8.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6997
62.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2427
77.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1107
42.8 images/sec |