| User | zentteri |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 15:31:29 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS PRO AX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4992 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1633 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3811 | |
| Integer Score | 1385 | |
| Floating Point Score | 1806 | |
|
AES-XTS
|
3811
6.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1444
7.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1684
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1120
3.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1362
1.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1386
434.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1446
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1351
430.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1475
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1265
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1632
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1630
10096.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1824
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1598
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1500
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2693
132.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3159
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2072
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1411
12.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1565
50.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1477
57.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 11856 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4409 | |
| Integer Score | 11816 | |
| Floating Point Score | 13183 | |
|
AES-XTS
|
4409
7.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15470
78.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
19133
905.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3481
9.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14259
16.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14765
4.63 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11469
622.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9757
3.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
19400
151.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9532
110.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8659
10.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
25420
157488.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17597
967.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20023
154.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10116
249.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14233
698.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21560
293.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25137
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13712
122.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10965
350.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2297
88.8 images/sec |