| User | neysan |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 14:07:35 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z270 Gaming-ITX/ac |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1223 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1576 | |
| Integer Score | 1149 | |
| Floating Point Score | 1324 | |
|
AES-XTS
|
1576
2.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1126
5.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1268
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1151
3.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1065
1.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1110
347.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1189
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1214
386.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1138
8.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1097
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1198
1.50 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1218
7544.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1084
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1142
8.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1142
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2107
103.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2291
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1461
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1098
9.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1059
33.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1291
49.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4940 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6459 | |
| Integer Score | 4653 | |
| Floating Point Score | 5309 | |
|
AES-XTS
|
6459
11.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5467
27.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5877
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3570
10.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4023
4.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4306
1.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5092
276.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4530
1.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
5139
40.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4339
50.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5366
6.71 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6213
38489.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4383
240.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4800
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5291
130.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7634
374.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9850
134.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6690
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4732
42.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3621
115.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2950
114.0 images/sec |