| User | dewesh |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 11:22:29 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (MS-7D32) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1726 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3848 | |
| Integer Score | 1513 | |
| Floating Point Score | 1835 | |
|
AES-XTS
|
3848
6.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1274
6.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1735
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1294
3.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1583
1.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1565
490.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1621
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1555
495.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1542
12.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1506
17.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1719
2.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1683
10423.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1686
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1859
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1475
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2899
142.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3046
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2267
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1515
13.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1516
48.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1292
49.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 10819 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5066 | |
| Integer Score | 10583 | |
| Floating Point Score | 12288 | |
|
AES-XTS
|
5066
8.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9437
47.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16697
789.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3352
9.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14949
17.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16098
5.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11855
643.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6801
2.12 MB/sec |
|
|
Clang
|
16232
126.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10009
116.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14842
18.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18150
112446.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14672
806.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18694
143.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9415
232.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15288
750.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20109
274.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24919
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12724
114.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5105
163.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2786
107.6 images/sec |