| User | Dmatter |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 09:03:30 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3794 | |
| Integer Score | 1378 | |
| Floating Point Score | 1779 | |
|
AES-XTS
|
3794
6.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1564
7.91 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1643
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1170
3.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1311
1.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1337
418.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1406
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1340
427.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1436
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1255
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1588
1.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1599
9905.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1769
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1631
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1437
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2959
145.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3083
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1963
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1372
12.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1544
49.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1418
54.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8320 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5143 | |
| Integer Score | 7929 | |
| Floating Point Score | 9695 | |
|
AES-XTS
|
5143
8.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10711
54.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11631
550.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4059
11.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8270
9.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8571
2.69 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8229
446.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6382
1.99 MB/sec |
|
|
Clang
|
9560
74.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6886
79.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10738
13.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12522
77579.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9207
506.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9968
76.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8384
206.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14770
724.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17583
239.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13606
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8612
77.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7096
226.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3185
123.1 images/sec |