| User | jwchan |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 08:38:34 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.4 (Build 21F79) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 48.00 GB DDR4 3400 MT/s |
| Single-Core Score | 990 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1002 | |
| Integer Score | 985 | |
| Floating Point Score | 998 | |
|
AES-XTS
|
1002
1.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1014
5.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1002
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1090
3.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
890
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
916
286.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1011
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
971
309.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
972
7.57 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1012
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
963
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1176
7287.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
288
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
595
4.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
981
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2034
99.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1829
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1054
846.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
930
8.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1137
36.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1235
47.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7782 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5800 | |
| Integer Score | 7576 | |
| Floating Point Score | 8560 | |
|
AES-XTS
|
5800
9.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9498
48.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9683
458.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4900
13.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7055
8.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7948
2.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7642
414.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6289
1.96 MB/sec |
|
|
Clang
|
8783
68.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7705
89.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7532
9.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12729
78860.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8089
444.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9075
69.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8417
207.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12631
619.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15099
205.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12166
9.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7769
69.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4901
156.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3454
133.4 images/sec |