| User | Dmatter |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 08:37:01 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4834 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1647 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3907 | |
| Integer Score | 1399 | |
| Floating Point Score | 1808 | |
|
AES-XTS
|
3907
6.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1535
7.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1662
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1273
3.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1325
1.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1367
428.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1434
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1313
418.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1439
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1288
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1618
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1580
9788.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1860
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1653
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1478
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3014
147.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3107
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1957
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1384
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1527
48.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1500
57.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7941 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4892 | |
| Integer Score | 7477 | |
| Floating Point Score | 9455 | |
|
AES-XTS
|
4892
8.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10646
53.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11247
532.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3915
11.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7324
8.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7729
2.42 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7355
399.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6175
1.92 MB/sec |
|
|
Clang
|
9483
73.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6388
74.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10061
12.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12024
74495.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8959
492.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9923
76.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8308
204.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14608
716.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17251
235.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13456
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8505
76.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7012
224.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2988
115.5 images/sec |