| User | j-yanxiao |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 06:50:08 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Timi RedmiBook Air 13 |
| Motherboard | TIMI TM1947 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10210Y |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.90 GB |
| Single-Core Score | 891 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1087 | |
| Integer Score | 824 | |
| Floating Point Score | 1005 | |
|
AES-XTS
|
1087
1.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
843
4.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1069
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
876
2.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
532
625.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
558
174.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
815
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
992
316.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
992
7.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
927
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
910
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1050
6506.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
739
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
841
6.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
928
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1682
82.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1852
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1255
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
857
7.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
702
22.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
817
31.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 1990 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4005 | |
| Integer Score | 1636 | |
| Floating Point Score | 2422 | |
|
AES-XTS
|
4005
6.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2425
12.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2438
115.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1886
5.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1186
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1011
316.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1495
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1879
598.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1611
12.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1391
16.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2334
2.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2038
12628.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1975
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2349
18.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2234
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3683
180.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4136
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3809
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1917
17.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1771
56.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1731
66.9 images/sec |