| User | kksrs |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 05:58:45 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Z690 Steel Legend |
| Motherboard | ASRock Z690 Steel Legend |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700KF |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1820 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3227 | |
| Integer Score | 1641 | |
| Floating Point Score | 1974 | |
|
AES-XTS
|
3227
5.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1597
8.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1871
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1366
3.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1733
2.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1685
527.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1645
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1632
519.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1700
13.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1587
18.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1900
2.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1804
11173.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1780
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1977
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1568
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3212
157.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3253
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2536
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1599
14.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1849
59.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1197
46.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 9285 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3357 | |
| Integer Score | 9056 | |
| Floating Point Score | 10769 | |
|
AES-XTS
|
3357
5.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7774
39.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15398
728.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2288
6.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16566
19.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18490
5.79 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8569
465.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4479
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
18213
141.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6989
81.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16160
20.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19045
117988.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13718
754.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19888
153.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6899
170.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11658
571.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14581
198.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27478
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11211
100.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3938
125.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1892
73.1 images/sec |