| User | Dmatter |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 03:04:56 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1642 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4062 | |
| Integer Score | 1380 | |
| Floating Point Score | 1807 | |
|
AES-XTS
|
4062
6.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1547
7.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1651
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1213
3.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1327
1.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1256
393.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1435
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1324
421.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1451
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1272
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1617
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1592
9863.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1902
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1641
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1499
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2968
145.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3079
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1971
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1386
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1497
47.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1486
57.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 8037 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5306 | |
| Integer Score | 7568 | |
| Floating Point Score | 9507 | |
|
AES-XTS
|
5306
9.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10675
54.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11534
545.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3949
11.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6975
8.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7455
2.34 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8084
438.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6575
2.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
9311
72.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6506
75.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10110
12.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12182
75469.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9079
499.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10002
77.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8443
208.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14657
719.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17249
235.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13321
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8415
75.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7088
226.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3024
116.8 images/sec |