| User | jasicowong |
| Upload Date | Tue, 31 May 2022 00:46:20 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 82JQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4439 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1425 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3687 | |
| Integer Score | 1172 | |
| Floating Point Score | 1597 | |
|
AES-XTS
|
3687
6.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1397
7.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1458
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
804
2.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1034
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1188
372.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1253
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1124
358.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1279
9.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1152
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1463
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1431
8864.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1565
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1495
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1330
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2639
129.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2773
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1767
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1236
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1371
43.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1209
46.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7923 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5234 | |
| Integer Score | 7469 | |
| Floating Point Score | 9356 | |
|
AES-XTS
|
5234
8.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9630
48.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12170
575.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3118
8.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7463
8.76 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10201
3.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8493
460.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4227
1.32 MB/sec |
|
|
Clang
|
10309
80.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7028
81.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11961
15.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14133
87557.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8990
494.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11443
88.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8271
203.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11978
587.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16945
230.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13734
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8851
79.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5730
183.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2365
91.4 images/sec |