| User | eaacon |
| Upload Date | Mon, 30 May 2022 22:35:21 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1522 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3716 | |
| Integer Score | 1287 | |
| Floating Point Score | 1667 | |
|
AES-XTS
|
3716
6.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1480
7.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1503
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1088
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1227
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1251
391.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1318
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1278
407.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1306
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1187
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1521
1.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1459
9041.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1745
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1511
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1366
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2778
136.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2881
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1836
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1290
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1426
45.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1280
49.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 8338 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6607 | |
| Integer Score | 7940 | |
| Floating Point Score | 9489 | |
|
AES-XTS
|
6607
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9809
49.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11387
538.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4052
11.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7923
9.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9076
2.84 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8201
445.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7066
2.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
9545
74.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6967
80.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10649
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12394
76788.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8904
489.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10148
78.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8812
217.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13943
684.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17332
236.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13253
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8360
74.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6353
203.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3142
121.4 images/sec |