| User | jorshhh |
| Upload Date | Tue, 17 Mar 2020 20:57:15 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87M-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87M-D3H |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4440 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 836 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1153 | |
| Integer Score | 781 | |
| Floating Point Score | 903 | |
|
AES-XTS
|
1153
1.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
853
4.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
884
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
710
2.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
748
878.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
768
240.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
758
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
785
250.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
798
6.21 Klines/sec |
|
|
Camera
|
742
8.60 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
798
998.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
851
5270.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
763
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
796
6.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
795
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1407
69.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1580
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
993
797.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
716
6.41 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
814
26.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
770
29.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2612 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2411 | |
| Integer Score | 2543 | |
| Floating Point Score | 2794 | |
|
AES-XTS
|
2411
4.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2774
14.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3184
150.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1473
4.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2701
3.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2835
888.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2546
138.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2393
762.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2916
22.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2512
29.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2249
2.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2937
18194.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2867
157.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2973
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2777
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4159
204.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5487
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3999
3.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2566
23.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1864
59.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1186
45.8 images/sec |