| User | samini_a |
| Upload Date | Wed, 11 May 2022 08:40:41 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z690 HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900KF |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR5 SDRAM 2000 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1947 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4470 | |
| Integer Score | 1718 | |
| Floating Point Score | 2023 | |
|
AES-XTS
|
4470
7.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1617
8.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1967
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1515
4.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1803
2.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1725
540.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1777
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1715
546.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1745
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1633
18.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1923
2.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1877
11631.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1877
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2097
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1526
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3342
164.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3357
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2551
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1545
13.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1706
54.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1419
54.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 12929 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5507 | |
| Integer Score | 12709 | |
| Floating Point Score | 14642 | |
|
AES-XTS
|
5507
9.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11357
57.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20949
991.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3653
10.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19317
22.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21144
6.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12696
689.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7850
2.44 MB/sec |
|
|
Clang
|
22502
175.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10863
125.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17770
22.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
25711
159290.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18822
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24765
190.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10611
261.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16393
804.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22344
304.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31641
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15539
139.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5196
166.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3135
121.1 images/sec |