| User | Shtepa_Ilya |
| Upload Date | Mon, 09 May 2022 17:12:39 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Default string |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X99-Designare EX-CF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2683 v3 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 28 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2999 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 256 KB x 14 |
| L3 Cache | 35.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 767 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1017 | |
| Integer Score | 729 | |
| Floating Point Score | 807 | |
|
AES-XTS
|
1017
1.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
801
4.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
807
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
797
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
659
774.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
693
217.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
701
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
722
230.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
720
5.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
679
7.87 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
663
829.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
779
4823.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
545
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
722
5.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
750
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1280
62.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1449
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
889
714.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
663
5.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
782
25.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
730
28.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 9569 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8097 | |
| Integer Score | 9446 | |
| Floating Point Score | 10081 | |
|
AES-XTS
|
8097
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12630
63.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12654
598.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5383
15.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8880
10.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10127
3.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10221
554.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8299
2.58 MB/sec |
|
|
Clang
|
10891
84.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8375
97.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7458
9.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13376
82871.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9655
530.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10762
82.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10494
258.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15552
762.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19552
266.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12790
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9197
82.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6906
220.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4067
157.1 images/sec |