| User | DrFruit |
| Upload Date | Mon, 09 May 2022 10:27:26 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1795 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1773 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4682 | |
| Integer Score | 1525 | |
| Floating Point Score | 1825 | |
|
AES-XTS
|
4682
7.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1389
7.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1690
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1445
4.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1539
1.81 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1457
456.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1612
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1605
511.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1513
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1498
17.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1735
2.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1598
9901.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1638
90.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1765
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1431
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3080
151.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2979
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2188
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1429
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1543
49.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1470
56.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 9456 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10344 | |
| Integer Score | 8889 | |
| Floating Point Score | 10537 | |
|
AES-XTS
|
10344
17.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9460
47.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11194
529.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5727
16.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9367
11.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9691
3.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9953
540.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7716
2.40 MB/sec |
|
|
Clang
|
10041
78.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8164
94.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10505
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11951
74040.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9138
502.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10042
77.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9120
224.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16788
823.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18313
249.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15589
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8952
80.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7361
235.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5358
207.0 images/sec |