| User | Joaq |
| Upload Date | Sun, 08 May 2022 20:12:57 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. M4A78T-E |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X4 955 Black Edition |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.21 GHz |
| Maximum Frequency | 3210 MHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Deneb |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 450 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 63 | |
| Integer Score | 503 | |
| Floating Point Score | 400 | |
|
AES-XTS
|
63
109.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
689
3.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
576
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
519
1.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
506
593.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
486
152.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
473
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
422
134.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
546
4.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
371
4.30 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
391
489.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
490
3034.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
293
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
306
2.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
342
8.42 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
766
37.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
739
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
452
362.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
250
2.24 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
504
16.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
219
8.47 images/sec |
| Multi-Core Score | 1564 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 249 | |
| Integer Score | 1735 | |
| Floating Point Score | 1412 | |
|
AES-XTS
|
249
433.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
2422
12.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2249
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1182
3.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1905
2.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1888
591.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1734
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1277
406.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
2001
15.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1391
16.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1423
1.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1946
12055.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1021
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1204
9.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1274
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2601
127.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2761
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1823
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
972
8.71 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1300
41.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
620
23.9 images/sec |