| User | DrFruit |
| Upload Date | Sun, 08 May 2022 18:24:08 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1795 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 704 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1551 | |
| Integer Score | 634 | |
| Floating Point Score | 716 | |
|
AES-XTS
|
1551
2.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
805
4.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
602
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
981
2.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
529
620.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
662
207.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
637
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
556
177.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
729
5.68 Klines/sec |
|
|
Camera
|
386
4.47 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1157
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
714
4426.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
468
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
558
4.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
512
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1079
53.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1017
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
969
778.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
453
4.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
953
30.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
499
19.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4411 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10063 | |
| Integer Score | 3905 | |
| Floating Point Score | 4564 | |
|
AES-XTS
|
10063
17.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5529
28.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4996
236.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4742
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2954
3.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3527
1.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4263
231.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3090
984.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
4466
34.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2632
30.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6898
8.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4567
28292.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2943
161.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3023
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3453
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7362
361.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5360
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5864
4.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3179
28.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5322
170.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4727
182.6 images/sec |