| User | Joaq |
| Upload Date | Sat, 07 May 2022 21:16:45 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. M4A78T-E |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X4 955 Black Edition |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.21 GHz |
| Maximum Frequency | 3210 MHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Deneb |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 447 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 63 | |
| Integer Score | 499 | |
| Floating Point Score | 397 | |
|
AES-XTS
|
63
109.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
683
3.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
576
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
511
1.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
498
584.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
486
152.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
468
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
424
135.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
540
4.21 Klines/sec |
|
|
Camera
|
366
4.24 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
388
485.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
488
3026.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
292
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
305
2.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
339
8.36 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
759
37.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
734
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
452
362.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
249
2.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
490
15.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
220
8.49 images/sec |
| Multi-Core Score | 1531 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 243 | |
| Integer Score | 1703 | |
| Floating Point Score | 1373 | |
|
AES-XTS
|
243
424.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
2357
11.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2181
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1233
3.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1902
2.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1706
534.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1687
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1289
410.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2048
16.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1318
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1306
1.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1876
11620.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1000
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1144
8.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1241
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2535
124.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2702
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1788
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
943
8.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1292
41.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
632
24.4 images/sec |