| User | GTN |
| Upload Date | Sat, 07 May 2022 18:20:38 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Komplett PC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-E GAMING |
| Power Plan | Optimal ytelse |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4439 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1495 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3680 | |
| Integer Score | 1251 | |
| Floating Point Score | 1661 | |
|
AES-XTS
|
3680
6.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1501
7.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1513
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1176
3.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
929
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1246
390.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1296
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1171
373.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1263
9.84 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1264
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1516
1.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1453
9004.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1749
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1507
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1270
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2736
134.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2838
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1777
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1275
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1470
47.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1396
53.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7304 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5571 | |
| Integer Score | 6702 | |
| Floating Point Score | 8896 | |
|
AES-XTS
|
5571
9.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9943
50.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10540
498.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3833
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3903
4.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8128
2.55 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7007
380.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5464
1.70 MB/sec |
|
|
Clang
|
8353
65.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6695
77.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7986
9.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11595
71837.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8560
470.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9534
73.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7890
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13759
675.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15987
217.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12550
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7770
69.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6966
222.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3099
119.8 images/sec |