| User | dgalvanmeza |
| Upload Date | Fri, 06 May 2022 14:53:54 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9510 |
| Motherboard | Dell Inc. 0C6CP1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11900H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1631 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4010 | |
| Integer Score | 1432 | |
| Floating Point Score | 1665 | |
|
AES-XTS
|
4010
6.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1399
7.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1668
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1157
3.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1426
1.67 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1380
432.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1508
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1497
477.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1455
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1448
16.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1668
2.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1485
9197.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1291
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1467
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1249
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2742
134.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2799
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2016
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1341
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1613
51.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1390
53.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8286 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6761 | |
| Integer Score | 8428 | |
| Floating Point Score | 8234 | |
|
AES-XTS
|
6761
11.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10566
53.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13088
619.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4007
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9024
10.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10011
3.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9881
536.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7159
2.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
7552
58.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8023
93.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7802
9.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11433
70829.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3387
186.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9255
71.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8726
215.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14004
687.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17992
245.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13585
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8559
76.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4898
156.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3369
130.2 images/sec |