| User | fhipc |
| Upload Date | Mon, 16 Mar 2020 14:17:27 +0000 |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision T7600 |
| Motherboard | Dell Inc. 0VHRW1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2650 |
| Topology | 2 Processors, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Maximum Frequency | 2.79 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.96 GB DDR3 SDRAM 797 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 585 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 627 | |
| Integer Score | 565 | |
| Floating Point Score | 621 | |
|
AES-XTS
|
627
1.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
740
3.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
625
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
573
1.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
518
608.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
517
161.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
567
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
541
172.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
509
3.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
527
6.11 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
606
758.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
591
3664.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
540
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
585
4.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
595
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1029
50.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1039
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
674
541.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
412
3.69 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
720
23.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
367
14.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5874 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3632 | |
| Integer Score | 5829 | |
| Floating Point Score | 6344 | |
|
AES-XTS
|
3632
6.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9972
50.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9018
426.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1650
4.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7440
8.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8298
2.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5625
305.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3854
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
8182
63.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4779
55.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5241
6.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10225
63346.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7081
389.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8691
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5992
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9894
485.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11283
153.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9043
7.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5028
45.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3866
123.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1727
66.7 images/sec |