| User | trilom |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 01:08:30 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320M-K |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1272 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2235 | |
| Integer Score | 1125 | |
| Floating Point Score | 1431 | |
|
AES-XTS
|
2235
3.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1327
6.71 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1308
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1098
3.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
992
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
931
291.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1100
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1077
343.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1096
8.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1262
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1408
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1230
7622.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1501
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1291
9.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1170
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2419
118.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2066
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1621
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1036
9.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1289
41.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1213
46.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7579 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6684 | |
| Integer Score | 7263 | |
| Floating Point Score | 8414 | |
|
AES-XTS
|
6684
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9754
49.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9703
459.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4360
12.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7430
8.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7660
2.40 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7539
409.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5270
1.64 MB/sec |
|
|
Clang
|
8589
66.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7017
81.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9026
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10504
65077.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7286
400.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8574
66.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7367
181.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13435
659.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13984
190.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11778
9.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6883
61.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5881
188.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3829
148.0 images/sec |