| User | trilom |
| Upload Date | Wed, 04 May 2022 05:52:45 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B43 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370I GAMING PRO CARBON AC (MS-7B43) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1800 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1307 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1702 | |
| Integer Score | 1221 | |
| Floating Point Score | 1428 | |
|
AES-XTS
|
1702
2.90 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1252
6.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1437
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1219
3.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1136
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1134
355.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1254
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1242
395.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1218
9.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1122
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1221
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1312
8129.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1188
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1246
9.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1224
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2213
108.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2447
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1584
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1176
10.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1247
39.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1375
53.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 7706 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6651 | |
| Integer Score | 7398 | |
| Floating Point Score | 8549 | |
|
AES-XTS
|
6651
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7135
36.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8870
419.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3992
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7348
8.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8484
2.66 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8516
462.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7058
2.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
9037
70.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7758
89.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7690
9.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10032
62150.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8753
481.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9494
73.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7985
196.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12031
590.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17164
233.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13340
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8468
75.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4505
144.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3315
128.1 images/sec |