| User | DrFruit |
| Upload Date | Tue, 03 May 2022 21:41:55 +0000 |
| Views | 12 |
| Notes | sync all cores auto avx enabled offset off |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1776 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4683 | |
| Integer Score | 1531 | |
| Floating Point Score | 1822 | |
|
AES-XTS
|
4683
7.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1403
7.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1678
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1463
4.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1548
1.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1459
457.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1633
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1615
514.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1506
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1493
17.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1725
2.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1594
9874.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1671
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1761
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1435
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3046
149.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2972
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2132
1.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1434
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1549
49.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1475
57.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 9459 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10355 | |
| Integer Score | 8891 | |
| Floating Point Score | 10541 | |
|
AES-XTS
|
10355
17.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9484
48.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11180
528.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5676
16.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9406
11.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9737
3.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9944
539.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7748
2.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
10079
78.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8114
94.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10360
13.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12022
74482.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9167
503.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10059
77.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9117
224.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16553
812.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18116
246.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15906
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8976
80.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7414
237.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5370
207.5 images/sec |