| User | DrFruit |
| Upload Date | Tue, 03 May 2022 21:02:07 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | sync all cores offset of avx enabled |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1795 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1668 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4781 | |
| Integer Score | 1412 | |
| Floating Point Score | 1704 | |
|
AES-XTS
|
4781
8.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1292
6.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1551
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1409
3.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1409
1.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1331
416.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1502
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1487
473.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1379
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1370
15.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1579
1.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1464
9067.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1540
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1633
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1334
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2821
138.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2742
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2086
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1363
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1447
46.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1429
55.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 9448 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10237 | |
| Integer Score | 8885 | |
| Floating Point Score | 10536 | |
|
AES-XTS
|
10237
17.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9487
48.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11176
528.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5716
16.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9443
11.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9800
3.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9607
521.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7811
2.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
9969
77.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8223
95.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10443
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12045
74625.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9152
503.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10008
77.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9111
224.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16610
814.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18049
245.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15797
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8950
80.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7445
238.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5359
207.1 images/sec |