| User | DrFruit |
| Upload Date | Tue, 03 May 2022 20:55:09 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | avx auto |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1795 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 911 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2342 | |
| Integer Score | 791 | |
| Floating Point Score | 932 | |
|
AES-XTS
|
2342
3.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
915
4.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
821
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1005
2.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
747
877.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
709
222.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
848
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
851
271.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
864
6.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
485
5.62 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1241
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
897
5555.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
676
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
828
6.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
734
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1548
75.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1257
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1152
925.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
636
5.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1108
35.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
639
24.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8548 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8215 | |
| Integer Score | 7949 | |
| Floating Point Score | 9901 | |
|
AES-XTS
|
8215
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8837
44.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11022
521.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4506
12.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7902
9.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8522
2.67 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9289
504.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6710
2.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
8704
67.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7905
91.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10212
12.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11897
73703.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8887
488.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9890
76.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8506
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15597
765.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16883
230.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15573
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8598
77.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6516
208.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4294
165.9 images/sec |