| User | bochien |
| Upload Date | Tue, 03 May 2022 04:12:22 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PRO (WI-FI) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4100 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1068 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2187 | |
| Integer Score | 946 | |
| Floating Point Score | 1146 | |
|
AES-XTS
|
2187
3.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1033
5.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1146
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
935
2.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
822
964.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
802
251.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
965
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
853
271.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
899
7.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1122
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
892
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1095
6785.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1312
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1084
8.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
991
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2006
98.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1874
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1350
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
924
8.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
870
27.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
796
30.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4337 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5970 | |
| Integer Score | 4091 | |
| Floating Point Score | 4597 | |
|
AES-XTS
|
5970
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4221
21.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5637
266.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2726
7.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4326
5.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4398
1.38 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4529
245.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3142
1000.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
4566
35.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4001
46.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4571
5.72 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6335
39250.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3964
217.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4769
36.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4553
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6912
339.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8900
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6764
5.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3975
35.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2509
80.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1875
72.4 images/sec |