| User | taeungbae |
| Upload Date | Mon, 02 May 2022 17:43:48 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Education (64-bit) |
| Model | HP HP Pav Gaming Desktop TG01-2001kl PC |
| Motherboard | HP 8906 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4448 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1862 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1449 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3434 | |
| Integer Score | 1236 | |
| Floating Point Score | 1581 | |
|
AES-XTS
|
3434
5.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1375
6.95 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1472
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
974
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1188
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1205
377.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1278
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1251
398.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1285
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1161
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1443
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1439
8914.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1676
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1477
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1295
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2512
123.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2760
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1811
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1241
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1292
41.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6798 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4539 | |
| Integer Score | 6498 | |
| Floating Point Score | 7826 | |
|
AES-XTS
|
4539
7.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7920
40.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9783
462.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2522
7.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7667
9.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7620
2.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6799
369.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5486
1.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
8356
65.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5806
67.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9816
12.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11312
70080.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7490
411.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9239
71.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6877
169.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10395
510.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14867
202.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12459
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7149
64.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4667
149.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1987
76.8 images/sec |