| Upload Date | Sun, 01 May 2022 22:17:47 +0000 |
| Views | 69 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9310 2-in-1 |
| Motherboard | Dell Inc. 0W6MV0 |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.68 GHz |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB |
| Single-Core Score | 1415 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3892 | |
| Integer Score | 1201 | |
| Floating Point Score | 1465 | |
|
AES-XTS
|
3892
6.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1051
5.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1399
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
934
2.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
924
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1258
394.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1351
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1403
447.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1318
10.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1306
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1505
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1352
8374.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1217
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1439
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1178
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2149
105.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2501
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1661
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1172
10.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1200
38.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1270
49.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 3433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11738 | |
| Integer Score | 2529 | |
| Floating Point Score | 4009 | |
|
AES-XTS
|
11738
20.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2704
13.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2826
133.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2425
6.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1559
1.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2297
719.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2493
135.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3949
1.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
2385
18.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2713
31.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3133
3.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4117
25508.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3380
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3617
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3417
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5968
292.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6130
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6589
5.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3005
26.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2887
92.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3811
147.3 images/sec |