| Upload Date | Sun, 01 May 2022 04:25:19 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D25 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-A DDR4(MS-7D25) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.79 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1884 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5321 | |
| Integer Score | 1625 | |
| Floating Point Score | 1872 | |
|
AES-XTS
|
5321
9.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1254
6.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1905
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1417
4.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1744
2.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1641
514.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1660
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1750
557.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1686
13.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1669
19.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1864
2.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1663
10304.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1481
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2021
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1414
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3265
160.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2975
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2085
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1629
14.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1513
48.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1509
58.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 11509 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7942 | |
| Integer Score | 11138 | |
| Floating Point Score | 12907 | |
|
AES-XTS
|
7942
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10781
54.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15646
740.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5062
14.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13300
15.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12320
3.86 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12965
703.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9208
2.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
13666
106.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11555
133.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12346
15.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16590
102781.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13761
756.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14897
114.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11337
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18138
889.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
25013
340.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21621
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12819
114.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6294
201.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4395
169.8 images/sec |